#dinlenyenilenkeşfet
GÜMÜŞLÜK'TE NE YİYECEĞİZ?
İyi bir yemek, iyi bir tatilin olmazsa olmazı. Neyse ki Gümüşlük’ün bu konuda alternatifi bol. Denizle iç içe meyhanelerden manzaralı rakı-balıksofralarına, samimi esnaf lokantalarından el üstünde tutulan sokak lezzetlerinedek, “Bodrum’da ne yenir?” sorusunun olası bütün yanıtlarını Gümüşlük sokaklarında bulmak mümkün.

Teldolap
Civardaki en güzel manzaralı tepelerden birini mesken tutan Teldolap, sırtını bir tepeye vermiş, yüzünü de denize ve Gümüşlük’e dönmüş. Yani bir kartal yuvası gibi konuşlanmış bir mekândan sereserpe Gümüşlük ve Ege Denizi manzaralarını (ince elenip sık dokunan bir canlı müzik seçkisi eşliğinde) izlemek istiyorsanız, aradığınız yer burası. Bir de gün batımınıyakaladıysanız ne âlâ. Girit ve Ege mutfağından mezeler, yaprak ciğer ve çökertme kebabı gibi lezzetleriyle ön plana çıkan mekân kahvaltıda da iddialı.

Antre
Gümüşlük’ün çiçeği burnunda mekânlarından Antre’nin uzmanlık alanı şarküteri ve peynirleri. Tabii bu da hem leziz kahvaltılar, hem de mekânın şarap seçkisine eşlik edecek enfes lezzetler anlamına geliyor; Antre de bu iki işi birden alnının akıyla başarıyor. Oda Bodrum Gümüşlük’e kısa bir yürüyüş uzaklıkta olan mekân, Oda Bodrum konuklarına özel bir indirim de sağlıyor.

Kardeşler Köftecisi
Gümüşlük’ün sahilinde yürürken renkli ahşap masaları ve ızgaradan yükselen kokularıyla Kardeşler Köftecisi aklınızı çelecek, sakın şaşırmayın. Gümüşlük’ün cool mekânlarına kıyasla apayrı bir havaya sahip olan Kardeşler Köftecisi, Gümüşlük’ün yerlilerinin de favorilerinden. Kaşarlı domates soslu tosta ayrıca dikkat!

Hayat Cafe
Sahilin hemen ardında yer alan Hayat Cafe, Gümüşlük’ün en şahsına münhasır mekânlarından biri. Rengârenk dekorasyonuyla içeri adım atan herkesle enerjisini paylaşan mekân, lezzetli yemekleri ve kahvaltılarıyla ön plana çıkıyor. Şunu da söylemek gerekir ki Hayat Cafe’nin geniş, huzurlu ve renkli bahçesi, güneşin geç battığı yaz akşamlarına çok yakışıyor. Oda Bodrum Gümüşlük’ten kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Hayat Cafe, misafirlerimize özel bir indirim de sağlıyor.

Fenerci Restaurant
Myndos harabelerini barındıran Tavşan Adası’nın tam karşısında yer alan Fenerci, Gümüşlük’ün en sevilen rakı-balıkmekânlarından. Bodrum Yarımadası’ndaki en eski balık restoranlarından biri olan Fenerci’nin 1979 yılından beri hizmet vermesi tesadüf değil: İşini saygı ve özenle yapan mekân uzun yıllardır Gümüşlük’ün en sevilen restoranlarından biri. Siz de güneşi denizle iç içe, taptaze balıklar ve günlük mezeler eşliğinde batırmak istiyorsanız Fenerci’nin yolunu tutabilirsiniz.

A Little Burger Shop By The Sea
Gümüşlük’e tatile gelen birine burger mi önerilir? Evet, başta kulağa saçma geliyor farkındayız. Ancak mekan-lezzet-servis üçlüsü açısından değerlendirdiğimizde bu ‘burger shop’ tam olarak bahsedilmesi gerekenlerden. Tatilinizin bir anında dahi olsa Ege mutfağına ters köşe yapmak aklınızdan geçerse bu küçük lezzet dükkanı tam denizin dibinde! Aklınızın bir köşesinde bulunsun.