#dinlenyenilenkeşfet
GÜMÜŞLÜK ÇEVRESİNDEKİ PLAJLAR
Girintisi çıkıntısı bol BodrumYarımadası çeşit çeşit koya ve plaja ev sahipliği yapıyor. Aradığınız ister sessiz, sakin, kendi halinde bir kumsal olsun, ister bakirbir koy, isterseniz konforlu bir işletme, tatilinize yakıştırdığınız denizi bir taş atımı mesafede bulabilirsiniz.

Peksimet Plajı
Gümüşlük’e 3 kilometre mesafede bulunan Peksimet Plajı, Bodrum’un az bilinen güzelliklerinden. İşletmelerin azlığı ve yarımadanın neredeyse en ucunda bulunması, burayı sakin bir plaj yapıyor. Denizi neredeyse her zaman sakin, kum olması da cabası. Ayrıca Bodrum’un batı kıyılarında yer alması, harika gün batımlarına sahne olması anlamına da geliyor.

Bardakçı Koyu
Bodrum merkezin yanı başındaki Bardakçı Koyu, merkezde geçen bir günde deniz molası vermek için biçilmiş kaftan. Temiz suları, erişiminin kolay olması ve Bodrum Kalesi manzarası eşliğinde yüzebilmek, Gümüşlük’ten 35 dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşılabilen Bardakçı Koyu’nun artıları olarak öne çıkıyor. Kıyı şeridinde sıralanan otellerden şezlong ve şemsiye temin etmek mümkün.

Akyarlar
Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Akyarlar yarımadanın en güney ucunda, Gümüşlük’e araçla 20 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Bölgedeki en sevimli yerleşim bölgelerinden de biri olan Akyarlar, uzun yıllar Bodrumluların kendine sakladığı hazinelerden biri oldu. Mavinin her tonundaki teremiz denizi ve ideal su sıcaklığı ile Akyarlar günümüzde tüm Bodrum’un en sevilen plajlarından biri.

Aspat Koyu
İrili ufaklı tepeciklerin arasında uzanan turkuaz suları ile Aspat Koyu, Bodrum’da denizin tadını farklı bir coğrafya eşliğinde çıkarabileceğiniz bir yer; hele bir de ilk yazsa ve çevre yemyeşilse… Gümüşlük’e arabayla 25 dakikalık bir mesafede yer alan Aspat, Bodrum’un birçok plajına kıyasla daha tenha oluyor, aklınızda bulunsun.

Günbatımı Plajı
Gümüşlük’e 15 dakikalık bir araba yolculuğu uzaklıktaki Turgutreis’te yer alan Günbatımı Plajı, adından da anlaşılacağı üzere batan güneşi izlemek için harika bir nokta. Yunanistan’ın Kos ve Kalimnos adalarının da dahil olduğu manzara, her akşamüzeri gün batımını izlemek isteyenleri bir mıknatıs gibi kendine çekiyor.

Karaincir Plajı
Akyarlar’ın hemen yanı başında Bodrum’un bir diğer incisi yer alıyor: Karaincir Plajı. Pırıl pırıl, berrak suları ve sarı kumları ile Karaincir, Bodrumluların kendine sakladığı yerlerden biri. Gümüşlük’e araçla 20 dakika uzaklıkta olan Karaincir, Bodrum’ın popüler plajlarına kıyasla daha sakinbir yapıya sahip. Suyu kimilerine biraz soğuk gelebilir, ama o güzelliğe değmiyor değil.

Şampanya Koyu
Bodrum’un en tatlı köylerinden olan Gümüşlük’ün deniz kenarındaki tepeciğin ardında tatlı bir sürpriz yatıyor. Bildiğimiz kadarıyla adını denizin buradaki taşlarda köpüklenmesinden alan koy, Gümüşlük’te denize gireceklere farklı bir alternatif sunuyor. Bu noktanın bir diğer artısı ise Gümüşlük’teki yeme-içmemekânlarına olan yakınlığı. Şampanya Koyu’nda denize girdikten sonra hemen köy içine dönüp denizle iç içe mekânlarda rakı-balığa oturabilir veya denize nazır bir barda kokteylinizi yudumlayabilirsiniz. Buradan gün batımını izlemek de ayrı bir keyifli oluyor, bizden söylemesi.